Programy UE i RP

programyyuh

 

  1. Równe szanse w edukacji

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej Zespołu Szkół Lekowie uczestniczyli w projekcie „RÓWNE SZANSE W EDUKACJI” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu było wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich poprzez udział w dodatkowych zajęciach dydaktycznych, w warsztatach z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz w wyjazdach edukacyjnych. Uczestnicy projektu otrzymali bezpłatne materiały dydaktyczne i piśmiennicze. Ponadto uczniowie zamiejscowi mieli zapewniony bezpłatny odwóz z zajęć do miejsca zamieszkania. Szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt , m.in.: tablice interaktywne, mikroskopy stereoskopowe, laptopy, mikrofony bezprzewodowe oraz inne pomoce dydaktyczne i podręczniki.

  1. Wyprawka szkolna

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Lekowie po raz kolejny korzysta z rządowego programu Wyprawka Szkolna. W ubiegłym roku z programu skorzystało 51 uczniów klas I,II,III i V szkoły podstawowej. Więcej o zasadach uzyskiwania pomocy w ramach tego programu można przeczytać w zakładce Dla Rodziców – ważne informacje.

 

  1. Radosna szkoła

Zespół Szkół w Lekowie skorzystał ze wsparcia finansowego w ramach rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych „Radosna szkoła”.

Pozyskane środki pozwoliły na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole.

 

  1. Szklanka mleka dla każdego ucznia

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Lekowie po raz kolejny korzysta z programu Unii Europejskiej „Szklanka mleka dla każdego ucznia”, który ma na celu ukształtowanie wśród dzieci trwałego nawyku spożywania mleka i przetworów mlecznych.

  1. Owoce w szkole

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Lekowie po raz kolejny korzysta z programu Unii Europejskiej „Owoce w szkole”, który ma na celu ukształtowanie wśród dzieci trwałego nawyku spożywania owoców i warzyw, poprzez udostępnianie dzieciom owoców i warzyw oraz specjalne działania edukacyjne promujące zdrową dietę oraz styl życia. Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzieci otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo-warzywne, które spożywają w szkole. Ponadto kierujemy do dzieci specjalne zajęcia o charakterze edukacyjnym dotyczące zdrowego odżywiania.

  1. Dożywianie

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Lekowie po raz kolejny korzysta z rządowego programu dożywiania dzieci i młodzieży. We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdwinie zapewniamy posiłki najbardziej potrzebującym uczniom. W tym roku wprowadziliśmy dwa posiłki dla najmłodszych.

Dzięki wsparciu FCSR dożywianie obejmuje większą grupę dzieci i młodzieży.

 

  1. Kolorowe przedszkola w Gminie Świdwin

Dzięki projektowi „Kolorowe przedszkola w Gminie Świdwin”, wdrażanemu w 2014 roku           i współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej oddziały przedszkolne w Zespole Szkół w Lekowie zostały odmienione. Zakupiono m.in. nowe komplety mebli, zabawki, nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt ICT i audiowizualny, tablice interaktywne. Toalety zostały wyremontowane i zaopatrzone w nowe wyposażenie. Przy każdej ze szkół powstały place zabaw wyposażone w wielofunkcyjne zabawki.

  1. Dofinansowanie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne

 Zespół Szkół w Lekowie w 2014 roku uzyskał dofinansowanie na zakup sprzętu szkolnego i pomocy dydaktycznych do świetlic szkolnych w Lekowie i Oparznie z rezerwy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s