dla najmłodszych

Propozycje dla dzieci najmłodszych przygotowane przez Panią Joannę Pawelec

1. Zofia Stanecka, Basia
Cykl współczesnych opowieści – ciepłych, pogodnych, zanurzonych w codzienności, bliskich doświadczeniom dziecka. Autorka nie unika problemów, które musi rozwiązać bohaterka, umiejętnie prowadzi narrację w taki sposób, by czytelnik mógł te problemy rozwiązywać razem z bohaterką.

81009_Basia_450px
2. Janosch, Ach, jak cudowna jest Panama
Ciepła, serdeczna opowieść o przyjaźni Misia i Tygryska, którzy wyruszają w świat w poszukiwaniu mitycznej krainy szczęścia, a w drodze uświadamiają sobie, że szczęśliwym można być tylko w swojej „małej ojczyźnie”. Książka znakomitego autora i ilustratora, słynnego w całym świecie.

ksiazka_213_35a90
3. Grzegorz Kasdepke, Anna Onichimowska, Kiedy byłem mały. Kiedy byłam mała
Opowieści dwojga znakomitych autorów o czasach, kiedy sami byli dziećmi; pełne humoru, łączące dowcip z refleksją i zadumą. Książka inspiruje młodego odbiorcę do własnych przemyśleń, a może także do opowieści o swoich doświadczeniach, przyjaźniach, zabawach i przygodach.

]io9
4. Anna Onichimowska, Piecyk, czapeczka i budyń
Przypowieść o dwóch mieszkających w pobliżu, lecz nic o sobie niewiedzących sąsiadach: ogromnym Trollu i drobniutkim Pufku. Zaledwie pretekstowa fabuła skłania do refleksji nad innością, obcością, zagubieniem, przyjaźnią, lękiem i heroizmem. Świetny punkt wyjścia do dyskusji o świecie dziecięcych przeżyć.

piecyk_czapeczka_i_budyn_1
5. Małgorzata Strzałkowska, Zielony i Nikt
Nastrojowa, symboliczna, wieloznaczna opowieść poetycka o Zielonym, który spogląda do studni, gdzie mieszka Nikt. Nikt nie wiedział, że istnieje świat poza jego studnią, że istnieje prócz niego ktokolwiek.

P5222362

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s