Oferta edukacyjna

 

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół w Lekowie opiera się na rozpoznanych potrzebach środowiska lokalnego. W porozumieniu z rodzicami i samorządem lokalnym skupiamy się na możliwie wszechstronnym i harmonijnym rozwoju ucznia przy zapewnieniu mu bezpieczeństwa, jednocześnie dążymy do podniesienia autorytetu rodziny i jej spójności.Tworzymy pozytywne wzorce, rozwijamy zajęcia pozalekcyjne, działalność sportową, rekreacyjną. Kształtujemy szacunek do regionu, dziedzictwa narodowego i postaw patriotycznych.

 Jesteśmy wrażliwi na potrzeby i możliwości uczniów i wychowanków : pomagamy rozwijać uzdolnienia, ale bardzo wiele pracy wkładamy wspierając dzieci i młodzież w pokonywaniu różnych trudności.

 Oferta zajęć pozalekcyjnych, zajęć specjalistycznych, imprez kulturalnych i rozrywkowych, konkretna pomoc materialna, wsparcie wychowawcze rodziców, działalność prozdrowotna i profilaktyczna są efektem współpracy z rodzicami, organem prowadzącym Szkołę i wieloma instytucjami Jej środowiska.

Atutem Szkoły jest jej Kadra – wysoko wykwalifikowani nauczyciele, którzy ciągle doskonalą swe kompetencje i podejmują się nowych, innowacyjnych wyzwań oraz sprawny, zaangażowany i oddany  młodzieży personel niepedagogiczny.

Szkoła uczestniczy w w ogólnopolskich kampaniach, akcjach i programach profilaktycznych, prozdrowotnych i edukacyjnych.Korzystamy z programów  i projektów rządowych oraz unijnych, co umożliwia zarówno poszerzenie oferty edukacyjnej adresowanej do uczniów i ich rodzin, jak i pozyskanie sprzętu i pomocy dydaktycznych.

O sposobach wsparcia uczniów, naszej aktywności, niezawodnych Partnerach czy bazie Szkoły można przeczytać w innych miejscach szkolnej witryny.

Zachęcam do zapisywania młodzieży do Gimnazjum w Lekowie i zapraszam do współpracy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Lekowie

Jakub Szynkowski

 

Rozwój zainteresowań i uzdolnień w klasach gimnazjalnych oraz praca wyrównawcza :

oferta gim

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s