Podręczniki we wrześniu 2016r.

Dla kogo darmowe podręczniki? Co należy zakupić samodzielnie?

Szkoła Podstawowa

  1. Uczniowie klas I,II,III,IV i V otrzymają we wrześniu w szkole bezpłatnie komplet podręczników do zajęć obowiązkowych na zasadzie wypożyczenia.
  2. Rodzice uczniów klasy VI zakupują podręczniki do zajęć obowiązkowych i do religii zgodnie z wykazem dostępnym w sekretariacie Zespołu Szkół w Lekowie, upublicznionym na tablicy informacyjnej i rozesłanym do księgarń w Świdwinie.
  3. Rodzice  uczniów klas I-V zakupują podręczniki do religii zgodnie z wykazem dostępnym w sekretariacie Zespołu Szkół w Lekowie, upublicznionym na tablicy informacyjnej i rozesłanym do księgarń w Świdwinie.

Gimnazjum

  1. Uczniowie klas I,II otrzymają we wrześniu w szkole bezpłatnie komplet podręczników do zajęć obowiązkowych na zasadzie wypożyczenia.
  2. Rodzice uczniów klasy III zakupują podręczniki do zajęć obowiązkowych i do religii zgodnie z wykazem dostępnym w sekretariacie Zespołu Szkół w Lekowie, upublicznionym na tablicy informacyjnej i rozesłanym do księgarń w Świdwinie.
  3. Rodzice  uczniów klas I i II zakupują podręczniki do religii zgodnie z wykazem dostępnym w sekretariacie Zespołu Szkół w Lekowie, upublicznionym na tablicy informacyjnej i rozesłanym do księgarń w Świdwinie.

We wrześniu 2017 roku również uczniowie klas VI SP i IIIG otrzymają bezpłatnie komplet podręczników do zajęć obowiązkowych na zasadzie wypożyczenia.

Niepełnosprawne dzieci i młodzież  z klas  VI SP i IIIG posiadające aktualne orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego!

Rodzice mają prawo ubiegać się o zwrot kosztów zakupu kompletu podręczników.W tym celu zobowiązani są złożyć w pierwszym tygodniu września b.r. do Dyrektora Zespołu Szkół w Lekowie pisemny wniosek, do którego należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego,  o którym mowa w art. 71 b ust. 3 ustawy o systemie oświaty. Zwrot kosztów zakupu podręczników nastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu do wysokości wartości pomocy określonej w rozporządzeniu .

Dowodem zakupu podręczników mogą być :

  • faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia lub jego rodzica,
  • rachunek,
  • paragon,
  • oświadczenie o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych, pod warunkiem,że korzystało się na ten cel  tylko  w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku 2016 „Wyprawka szkolna”.

 

Więcej informacji na temat pomocy materialnej dla uczniów, w proponowanych formach dofinansowania zakupu podręczników, można uzyskać w sekretariacie szkół i na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej http://www.men.gov.pl

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s